Sycylia w 5 dni – Erice

Sycylia Erice - Podróże ze smakiem

Erice leży tuż obok Trapani, w północno-zachodniej części wyspy. Miasteczko, zwane dawniej Eryks, wznosi się na szczycie góry San Giuliano, 751 metrów nad poziomem morza. Pierwsze osady powstały w tym miejscu jeszcze w V w. p.n.e.

Do miasteczka można dojechać samochodem, ale znacznie przyjemniejsza jest podróż kolejką linową z zapierającymi dech widokami – morze Tyrreńskie, Monte Cofano z jednej strony oraz Wyspy Levanzo i Favignana z drugiej. Po wyjechaniu na szczyt warto się po prostu przespacerować, bo w którą stronę człowiek nie pójdzie, tam się zachwyci. Zbudowane z kamienia miasteczko otoczone jest murami, po których spacer dostarcza niesamowitych wrażeń. Morze, wyspy, góry i niemal cała malowniczą wyspa są tu na wyciągnięcie ręki. Przy ładnej pogodzie dojrzeć można Etnę na wschodniej, przeciwległej stronie Sycylii, jednak my nie mieliśmy tego szczęścia. Nie tym razem ;)

W Erice panuje specyficzny mikroklimat – mimo, że to tylko 700 metrów wyżej niż Trapani, zawsze jest znacznie chłodniej, czasem mgliście, często deszczowo. Nas też Erice przywitało deszczem. Nie szkodzi, i tak było jak z bajki <3

 

1 Comment

  1. […] Sycylia w 5 dni – Erice […]

Dodaj komentarz